Как сделать журнал о ралли?

Треп о том, что хоть как-то связано с авторалли
Ответить
Аватара пользователя
Костя
Новичок
Сообщения: 33
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 21:30
Вы являетесь членом ФАУ?: Нет
Откуда: Чернівці

Как сделать журнал о ралли?

Сообщение Костя » 15 фев 2012, 17:34

Тут хотів обговорити як підвищити увагу ЗМІ до раллі, зокрема журналів, радіо, телебачення, вуличної реклами і т.п. для тогощоб привести білше фанів не трасу-у всьому світі на цьому тримається раллі! Я готови самому розробляти журнал, видавати його за свій кошт і роздавати безплатно наприклад у своєму коледжу щоб привести 5-10 людей на крос чи етап ЧУ в чернівцях! Якщо так будуть робити всі і люди будуть приходити, організатори краще продумуватимуть культурне програму, місця спостереження за перегонами будуть краще організовувати і т.п., а чим краще захід тим бульше уваги змі-тут і спонсори! А далі замкнуте коло-більше людей->більше грошей в організаторів->краще захід->спонсори->більше матеріальна підтримка спорцменів->більший пелотон->більше людей...
Схема проста- виконання важке, але разом можна багато змінити, як в приказці-одну паличку зламаєш, а пучок... Я зрозумів що якшо не зробиш ти це за тебе ніхто не зробить...
Уяви себе тим ким хочеш стати, і ти ним станеш!
petrovich
Новичок
Сообщения: 148
Зарегистрирован: 15 июн 2010, 17:52
Вы являетесь членом ФАУ?: Да
Откуда: Мариуполь
Контактная информация:

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение petrovich » 16 фев 2012, 19:45

Костя писал(а):
Костя писал(а): 4.Тут хотів обговорити як підвищити увагу ЗМІ до раллі, зокрема журналів, радіо, телебачення, вуличної реклами і т.п. для тогощоб привести білше фанів не трасу-у всьому світі на цьому тримається раллі! Я готови самому розробляти журнал, видавати його за свій кошт і роздавати безплатно наприклад у своєму коледжу щоб привести 5-10 людей на крос чи етап ЧУ в чернівцях! Якщо так будуть робити всі і люди будуть приходити, організатори краще продумуватимуть культурне програму, місця спостереження за перегонами будуть краще організовувати і т.п., а чим краще захід тим бульше уваги змі-тут і спонсори! А далі замкнуте коло-більше людей->більше грошей в організаторів->краще захід->спонсори->більше матеріальна підтримка спорцменів->більший пелотон->більше людей...
Схема проста- виконання важке, але разом можна багато змінити, як в приказці-одну паличку зламаєш, а пучок... Я зрозумів що якшо не зробиш ти це за тебе ніхто не зробить...

І дуже сильно прошу не сваритись на форумах.
Ні в кого нема ідей :mi_ga_et: ? Я не прави :cry_ing: й? Чи просто ВПАДЛО?! :du_ma_et:
На этом форуме собираются люди, у которых идей полно.
Ты прав, каждый должен делать что-то сам, для того, чтобы привлечь как можно больше людей к ралли, хотя бы зрителями, в меру своих возможностей и зараженности этим "вирусом".
А вот о третьем варианте надо поподробнее.
Здесь один из немногих форумов, где практически нет дрязг, выяснений отношений, набивания рейтингов и т.д. Ведь люди здесь собираются идейные, как раз с целью развивать ралли в Украине. Каждый делает это своими путями, своими возможностями, исходя из своего видения. Кто-то участвует в гонках, кто-то в их организации, кто-то доносит происходящее до общественности. И все рекламируют свое хобби (или профессию) где только могут. Поверь, активные участники этого форума уже привели 5-10 (иронично) людей на кросс или этап ЧУ в своем городе. Если у тебя есть идея и возможность ее реализовать - давай, присоединяйся! А хамить не надо, здесь принят другой стиль общения.
И еще. Любая цель выглядит понятной и реальной только дважды: когда она зарождается, и когда она уже достигнута. Между этими двумя моментами все ой как непросто, много нового для себя открываешь, растешь при этом. Простая на вид вещь - китайская зажигалка из киоска за 1,50 грн. Однажды я ее разобрал полностью, оказалось 45 деталей.
Алексей Кальник
050 472 52 34
Аватара пользователя
Костя
Новичок
Сообщения: 33
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 21:30
Вы являетесь членом ФАУ?: Нет
Откуда: Чернівці

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение Костя » 16 фев 2012, 21:35

Дякую за відповідь! :co_ol:
Я не виясняю відновин( нелюдблю з кимось заїдатись), не набиваю рейтинг(нізачим)... Слава богу шо тут люди ідейні та приводять людей на крос і т.п. , чесно це супер и хочу щоб це продовжувалось далі.
Вибачаюсь якшо нахамив :smu:sche_nie: нехотів... , просто це написав давно, а ніхто не реагував(та щей покрутили пальцем біля скроні).
Я думав запропонувати зробити якийсь журнал :ti_pa: :mi_ga_et: бо сайт знає обмежена кількість людей, сам натрапив на нього коли шукав як зробити машинку для раллі. Знаю шо тяжко виконати, але треба шось робити бо як просто говорю за раллі більшість кажуть шо я "хворий", а так будуть читати і може захочуть подивитись вживу чи спробувати :co_ol: то шо напевно не потягну матеріальну базу :du_ma_et:
Уяви себе тим ким хочеш стати, і ти ним станеш!
petrovich
Новичок
Сообщения: 148
Зарегистрирован: 15 июн 2010, 17:52
Вы являетесь членом ФАУ?: Да
Откуда: Мариуполь
Контактная информация:

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение petrovich » 17 фев 2012, 09:13

Журнал - це добре, Але спробуємо розібрати цю ідею, як запальничку. Я, нажаль, не спеціаліст у журналістиці та видавничій справі, мабуть буде десь соромно перед паном Некрасовим., але ж й запальнички я не виробляю, тім не менш розібрати зміг :)

Для того, щоб журнал був наповненим і цікавим, потрібні статті, фото, репортажі. Їх повинна бути достатня кількість, тому зусиллями одного-двох людей це зробити не вдасться. Це повинні буде професіонали своєї справи, обізнані в спроті. Найцікавіше описати подію може той, хто бачив її на власні очі, тому вони повинні їздити на змагання, не тільки в Україні, бо наші єкіпажі зараз іздять по усьому світу.
Якщо цей журнал планується видавати не раз на рік, а хоча б щомісяця, з ціма професіоналами потрібно всановлювати і финансові стосунки. Якою б захопленою і відданою своїй справі людина не була, але їсти хочеться завжди, і їх дітям також.
Звісно, потрібна поліграфія. Вона не буде мати економічного сенсу, якщо мова йде про сотню-іншу екземплярів.
Як виправдовувати витрати на реалізацію проекту. Перше - реклама, друге - небезкоштовне розповсюдження самого видання. І в тому, і в іншому випадку журнал повинен бути брендом, що впізнається. Рекламодавець не вагаючись віддасть у 5, 10, 20 разів більше за сторінку у "За Рулем", ніж у "Ралі нашого міста". Я у кіоску теж, мабуть візьму "За рулем". Для того щоб було хоча б не навпаки, а не така велика різниця, треба інвестувати у рекламу і просування нового бренду.
Одним словом, для того щоб з ідеї виріс не одно-двохразовий "саміздат", а дійсно сильна і корисна річ, треба її розглядати не під кутом ентузіазму і зацікавленості, а як сер'йозний бізнес проект.
Подивись у "Авторевю", "Автомир", "За рулем", інші журналі. У всіх них буде розділ спорту. І він не такий вже великий. Чому? Тому, що керують видавництвами бізнесмени, не виключено, что частина з них також "хворі" спортом, але, нажаль, огляд нової Камрі важливіший для життєздатності проекту, ніж репортаж з етапу ЧУ. Тим більш, у нас народ Формулу-1 більше полюбляє - не треба никуди їхати, вираховувати і замислюватись, просто сидиш з кухлем пива перед екраном і комфортно вболіваєш. Ну то таке.
Обмежена кількість людей не тільки заходить на цей сайт, але й схильна "захворіти" ралі, може це генетично зумовлено, чи якось ще. Ралі це дуже красива, дуже і дуже складна дисціпліна. Вона не може у видовищності і простоті сприймання конкурувати з футболом, тенісом, та з тою самою Формулою також. Я не маю на увазі подивитися огляд WRC у ящику, як у Льоба з Сольбергом сніг фонтанує з під коліс. Для того, щоб розуміти те, що відбувається, треба думати і аналізувати, а не всі згодні на відпочинок з такою умовою. Нажаль.
Тільки не думай, що якийсь нудний і розчарований з Маріуполя хоче тебе відмовити і переконати, що нічого не вийде. Зовсім не так. Я маю на увазі дещо інше. Десь тут на форумі є чудова фраза: "Можно либо строить машины, либо ездить на них, либо делать и то и другое, но плохо, либо Вы Андрей Александров, что маловероятно". А ралі має набагато більше аспектів діяльності, ніж пілоти і механіки - це й преса, й організатори, й навіть ведучий, який проводить відкриття і нагородження, та багато хто ще. І бути успішним у всіх цих напрямках одночасно просто неможливо.
Я гадаю, по-перше теба правильно сформулювати мету. Чи дійсно ти хочеш саме видавати журнал? Або все ж таки зацікавити якнайбільше людей автоспортом? Якщо друге - бачу більш реалістичний для студента шлях. Виходь на організаторів змагань у своєму регіоні, запропонуй свою допомогу, не обов'язково це має бути щось на багато сторінок, якщо ти розробиш дизайн буклету з анонсом наступного змагання, зможеш розповсюдити їх у своєму коледжі і зацікавити людей приїхати на гонку - бюджет більшості змагань це витримає. У найгіршому випадку навіть на звичайному папері одним кольором. Якщо знайдеш однодумців, які зроблять те саме у інших навчальних закладах - це буде реальна допомога автоспорту, від якої ти відчуєш результат на найближчому змаганні і матимеш мотивацію рухатися далі. Але ж головна мета у тебе - змагатися? Якщо так, то саме вона й має бути номером один.

Бажаю успіху.
Алексей Кальник
050 472 52 34
Аватара пользователя
Костя
Новичок
Сообщения: 33
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 21:30
Вы являетесь членом ФАУ?: Нет
Откуда: Чернівці

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение Костя » 17 фев 2012, 14:35

Дуже добре все прочитав і зрозумів шо ви маєте на увазі те що проект в одному місті не матиме доцільності і потрібно рибити щось "ГЛОБАЛЬНЕ", все українське.
Задумка в мене була зробити шось універсальне, але з набагато більшою кількістю "спорту" в журналі, навіть взяти його за основу. А буклетами думав займатись незалежно відтого чи буде журнал чи ні.
"Можно либо строить машины, либо ездить на них, либо делать и то и другое, но плохо, либо Вы Андрей Александров, что маловероятно"-дійсно класна фраза і Андрій Александров дійсно ФЕНОМЕН(!), але якщо розібратись багато гонщиків у нас є бізнесменами...
Думаю покищо ідею з журналом треба відклати на пару років, попрацбвати в вільний час над оформленням, ідеєю, зробити такий собі "сирий" варіант, а коли буде час, можлиівість, та ще декілька зацікавлених людей, тоді можна почати шось робити.
Дякую!
Уяви себе тим ким хочеш стати, і ти ним станеш!
petrovich
Новичок
Сообщения: 148
Зарегистрирован: 15 июн 2010, 17:52
Вы являетесь членом ФАУ?: Да
Откуда: Мариуполь
Контактная информация:

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение petrovich » 18 фев 2012, 15:21

Якщо так - може з часом і вийде щось путнє.
Паралельно треба шукати не тільки тих, хто зацікавлений працювати в проекті, але і тих, хто готовий у нього інвестувати. Тобто окрім пілотного номера тобі ще знадобиться переконливий бізнес-план. Нажаль, ми живемо у тому світі, де багато класних задумів так ними і лишилися через банальну відсутність достатьньої кількості грошей.
Алексей Кальник
050 472 52 34
Аватара пользователя
Некрасов
Старейшина
Сообщения: 3189
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Вы являетесь членом ФАУ?: Нет
Откуда: Киев
Контактная информация:

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение Некрасов » 23 фев 2012, 15:18

Шановні!
Вибачаюсь, що досить довго не реагував на цю тему. В принципі, досить докладно та зрозуміло все доповів petrovich, але, якщо дозволите, кілька слів все ж таки додам.

Виробництво журнала - доволі складна справа. Можу це стверджувати, адже десять років працював у провідному автомобільному виданні України. І справа не тільки в тому, що такий проект потребує дійсно величезних інвестицій. І навіть не в тому, що вони невідомо коли повернуться (доречі, нема жодних гарантій, що вони повернуться взагалі коли-небудь). Ні, головна проблема полягає у кадрах. Поясню, що маю на увазі.

Вам потрібно створити цілий колектив, в якому певні люди відповідатимуть за підготовку матеріалів, написання, фотографування, літературну обробку, верстку та дизайн, поліграфічну підготовку, друк та розповсюдження. Важливу роль відіграють також рекламний, маркетинговий, транспортний, логістичний та інші відділи. Це все купа людей, яких треба десь знайти. Цілком зрозуміло, що справжні професіонали вже десь працюють)). Отже, їх доведеться або долучати до позаштатної роботи, або переманювати з інших редакцій за допомогою підвищення зарплати. І без цього ніяк, адже часи, коли журнал можна були випускати у колективі з трьох-чотирьох людей, давно минули.

Втім, постає питання: якщо журнал - це така складна справа, то що ж, тоді, зовсім нічого не робити? Чому ж, робити. Те, що вам по силах.

Наприклад, в 2006-2007 роках ми робили маленькі листівки для глядачів до кожної гонки ЧУ. Там була загальна інформація про ралі (особливо про безпеку), мапи ралі, список учасників. Такі буклети або листівки ми розповсюджували на заправках, у магазинах, кафе, давали маршалам та ментам на допах, просто глядачам. Зараз, в принципі, таку продукцію зобов'язаний робити кожен організатор - і, припустимо, минулого року на ралі "Київська Русь" або "Александров Ралі" такі речі було зроблено. Більш за те, на гонках Кубка Лиманів коштом організатора друкується великий гід по ралі, який також розповсюджується безкоштовно. Але інформація зайвою не буває: най організатор робить своє діло, а ви - своє.

Як це зробити? Є два шляхи. Перший - знаходите друзів-однодумців, які можуть зробити макет, написати тексти, роздрукувати той буклет та розповсюдити. І робите все це разом, керуючись ентузиазмом. Другий шлях: знаходите гроші і доручаєте всю цю роботу професіоналам, яким доведеться платити. Обидва шляхи мають право на існування, вибір за вами.
Аватара пользователя
Костя
Новичок
Сообщения: 33
Зарегистрирован: 26 фев 2011, 21:30
Вы являетесь членом ФАУ?: Нет
Откуда: Чернівці

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение Костя » 23 фев 2012, 22:25

Чудова відповідь щодо журналу, я розію що для того щоб його зробити треба багато грошей...та я мав на увазі не глянець на 100 сторінок, а скоріше "газету" :-) з самопальним дизайном, кількома рубриками, малою кількістю сторінок.
І коли мої друзі-однодумці будуть мати вільний час старатимемось зробити якісь листівки чи щось в цьому роді :ti_pa:
Уяви себе тим ким хочеш стати, і ти ним станеш!
Аватара пользователя
Некрасов
Старейшина
Сообщения: 3189
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Вы являетесь членом ФАУ?: Нет
Откуда: Киев
Контактная информация:

Re: Как сделать журнал о ралли?

Сообщение Некрасов » 24 фев 2012, 11:46

Костя писал(а): І коли мої друзі-однодумці будуть мати вільний час старатимемось зробити якісь листівки чи щось в цьому роді :ti_pa:
Будь ласка, звертайтесь по допомогу коли завгодно - принаймні, шось порадимо.
Ответить

Вернуться в «Около ралли»