Регистрация

Ралли в Эстонии. 2015 год

Впечатления от любых раллийных соревнованиях за пределами Украины
Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 23 ноя 2014, 21:49

Основной парадокс эстонского ралли образца 2015 года заключается в том, что самая крутая и престижная гонка страны, ралли "Эстония", став этапом чемпионата Европы, перестанет быть этапом чемпионата страны)))). Слишком большой канал получается, вот какая неприятность у организаторов.

В общем, нам бы их проблемы). Календарь же чемпионата Эстонии без "Эстонии" предварительно выглядит так:

1. 24-25 января - ралли Сарма (Латвия)
2. 20-21 февраля - ралли Вырумаа
3. 22-23 мая - ралли Харью
4. 19-20 июня - ралли Эстонское лето (совместный зачет с чемпионатом Латвии)
5. 14-15 августа - ралли Таллинн
6. 11-12 сентября - ралли Тарту
7. 9-10 октября - ралли Сааремаа
Маршрутные листы, заявочные списк и результаты удобно смотреть тут: http://ewrc-results.com/season.php?s=2015&nat=42

Желающие посетить любые из этих гонок в качестве участника или зрителя могут обращаться за советом и помощью по любым вопросам прямо тут или в личных сообщениях. Жирным шрифтом выделены те гонки, где мы лично были.

Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 30 ноя 2014, 23:06

Отримав особисте повідомлення від одного з учасників форуму з кількома питаннями стосовно подорожі в Латвію та Литву. З дозволу автора, відповім тут, щоб прочитали всі, кому це може бути цікаво. Також буду вдячний, якщо прибалтійські друзі додадуть щось корисне з перших рук.

1 - Доступ до СД вільний для глядачів? Чи потрібно купувати квитки(пасс)? Чи є контроль пристрасний на вхід? Чи можна де хоч спостерігати за змаганям чи тільки у глядацьких зонах? Підїзд на авто можливий під саму СД за ....надцять хвилин перед проїздом першого екіпажу ?

Чесно кажучи, зіштовхувались із різними варіантами. Скажімо, у 2013-му на "Сармі" довелося заплатити шось по типу 5 лат, щоб під'їхати до глядацької зони (і, як виявилось, не дуже й цікавої). А за рік до того на "Виру" спокійно під'їжджали до самого допу безкоштовно. А ще перед тим на "Вінтер Ралі" займали цікаве місце на допі аж зночі, бо вранці туди можна було вже не потрапити))) Тобто, все по-різному, потрібно кожного разу докладно вивчати мапи та ралі-гіди.

Якщо вхід або в'їзд платний, то контроль є, і він щільний. Звичайно ж, ніхто не примушує їхати неодмінно в глядацьку зону, але взимку не так-то й просто підібратись до допу якось інакше, ніж розчищеною дорогою. По сугробах багато не пострибаєш)))

Під'Їхати впритул до ділянки майже ніколи не вдається. Принаймні, ми жодного разу не змогли так поставити машину, щоб просто з неї можна було бачити трасу. Хоч кілька десятків метрів, але пройти все одно доводилось. Найменше - на тому ж таки "Виру", десь метрів тридцять-сорок і поворот. Найбільше - на "Сааремаа", чапав хвилин тридцять від машини до СД і стільки ж потім назад. Єдиний варіант під'їхати більш-менш близько - це займати місце з ночі і протягом дня нікуди з нього не рипатись.

2 - Як з проживанням, потрібно заздалегідь купувати чи бронювати житло? Чи можна на місці знайти житло? По типу наших "аренда посуточно с вокзала"?

Ми завжди бронювали заздалегідь, причому чим раніше це зробити, тим краще. Є одна складність: досить часто організатори не викладають в інтернет мапи майбутнього ралі аж до тижня проведення гонки. Їх зрозуміти можна, вони це роблять, щоб ніхто не тренувавсь. Але людині, яка їде на гонку вперше, дуже важко обрати готель так, щоб він був зручно розташований.

Ми робили так: обирали на "Букінгу" два-три готелі, які підходять нам за вартістю, після чого я показував їх комусь з організаторів і вони просто тикали пальцем у той готель, який найзручніше розташований. Саме так, наосліп ми одного раз поселились просто в старовинному замку, в десяти хвилинах пішки від СД)))).

Стосовно "оренди подобово" нічого сказати не можу, жодного разу не користувались.

3 - Яку суму мінімально потрібно готувати на один візит на ралі в Латвії? Приблизно з ваших попередніх візитів (дорога, харчування, проживання, сувеніри, форс-мажор)

Дуже сильно залежить від засобу пересування - літаком, потягом, автобусом, власною машиною... Ми практично завжди їздили машиною, причому з сучасним дизелем, який бере біля 5,5 л/100 км. До того ж намагались заправлятись в Білорусі, де пальне суттєво дешевше. За таких умов можу сказати, що на двох ми брали з собою 400-500 євро, і завжди вистачало. Звичайно, якщо не жити в Хайятті та не їсти трюфелі.

Дуже рекомендую про всяк випадок взяти з собою пляшку якогось міцного алкоголю. Простоявши день в сугробі, можна дуже конкретно змерзнути, і ввечері захочеться трошки зігрітись. Але по-перше, в Прибалтиці ніде не можна купити алкоголь після 10-ї вечора, причому це стосується навіть пива на заправках. Лишаються бари, але й вони часто зачиняються об 11-й. По-друге, алкоголь в Балтії набагато дорожчий, ніж у нас. І по-третє... не хочу нікого образити, але наша смачніша)))). От, наприклад, стосовно тістечок вони нам дадуть фору у сто мільйонів років))), але з нашою горілкою нікому краще не сперечатись.

Повертаючись до транспорту, скажу, що навіть автобусом вже вийде дорожче, оскільки прямого рейсу з Києва, скажімо, в Алуксне або Гулбене нема, тож доведеться їхати в Вільнюс, Даугавпілс або Ригу, і вже там брати машину в оренду. Ясна річ, те саме стосується й інших засобів пересування.

Найвигідніше - їхати машиною вчотирьох. Ретельно підійшовши до логістики, нам одного разу вдалося з'їздити на етап чемпіонату Європи в Лієпая (це майже найвіддаленіше від нас місто Латвії, на березі Балтики), витративши по 500 доларів з людини, причому власник машини їхав аж з самого Криму, і повертався туди ж. Тобто пробіг вийшов не звичні 1500-2000 км, а вдвічі більше.

4 - Питання по візі та проходження кордону. Ви отримували Шенгенську візу через посольство Латвії чи через посольство іншої країни? Ціль поїздки вказували туризм?
Я просто почав збирати інформацію про варіанти отримання віз, як особистий туризм - там потрібно розписати маршрут подорожі, забронювати готель і мати на рахунках приблизно 40-45 євро на день перебування. При проходжені кордону - ціль поїздки також вказуєте що їдете на ралі як глядач?


Чесно кажучи, зараз ми вже маємо довготермінові візи, тобто давно не мали досвіду спілкування із посольствами. Одну з перших робили так: оскільки я є діючим членом Міжнародної спілки журналістів, мені надсилали запрошення від місцевої федерації Литви приїжджати з метою висвітлення змагань, де беруть участь українські спортсмени. Оскільки це було цілковитою, стовідсотковою правдою, саме це я розповідав всюди: в посольстві, на кордоні тощо. Всіх влаштовувало.

Насправді є ще купа нюансів, які стосуються транзиту через Білорусь, особливостей спілкування, ПДР, місцевої кухні і ще багато чого. Але нема сенсу це розповідати "чисто теоретично"))) Як вже хтось кудись збиратиметься конкретно, розповім ще багато чого. А, можливо, й компанію складу)))

Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 19 дек 2014, 10:58

Комментарий от Влада Алексеева:
"Кстати, для тех, кто собирается посетить какие-нибудь эстонские гонки - советую определиться с проживанием как можно скорее, а то картина не очень позитивная, почти все уже забронировано..."

Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 17 фев 2015, 11:06

Список заявленных на ралли "Выру":
http://autosport.ee/rallyreg/?page=27&race_id=324&
79 экипажей, включая грузовики!!!

Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 21 фев 2015, 13:50

Онлайн-результаты:
http://www.autosport.ee/rallyreg/index. ... ce_id=324&
Финальные результаты:
http://ewrc-results.com/final.php?e=204 ... ralli-2015

Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 22 фев 2015, 15:37

Несколько видео с Vorumaa Talveralli.
Видео 1

Видео 2

Видео 3

Старейшина
Аватара пользователя
Сообщения: 3200
Зарегистрирован: 19 ноя 2008, 17:23
Откуда: Киев

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Некрасов » 24 фев 2015, 12:32

Еще один ролик. Комментарии, конечно, непонятны - но снято и смонтировано красиво:

Новичок
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 03 июл 2018, 13:26

Re: Ралли в Эстонии. 2015 год

Сообщение Anton123456 » 03 июл 2018, 13:29

Спасибо за информацию
https://svarmax.com.ua/shop/1582/desc/s ... ig-290-mma Cварочный полуавтомат!

Вернуться в Всемирное ралли

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1